حمله باج افزاری به یک سازنده کامپیوتر بزرگ

حمله باج افزاری به یک سازنده کامپیوتر بزرگ

به گزارش بی بی سرور شرکت تایوانی گیگابایت در فاصله سوم تا چهارم اوت هدف یک حمله باج افزاری قرار گرفت.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، در حالیکه خبر حمله باج افزاری به شرکت گیگابایت از جانب وب سایتهای بلیپینگ کامپیوتر و یونایتد دیلی نیوز انتشار یافت، این شرکت تنها تایید نمود که زیرساخت فناوری اطلاعات خویش را بسته است و شماری از سرورهایش از این حمله صدمه دیده است اما اشاراتی وجود دارد که این حمله امکان دارد بسیار وخیمتر بوده باشد.

منابع آگاه به بلیپینگ کامپیوتر گفتند گروه هکری EXX مدعی است ۱۱۲ گیگابایت اطلاعات مهم داخلی و همینطور اطلاعاتی از یک مخزن کد را به سرقت برده است. اطلاعات مذکور شامل اطلاعات تراشه اینتل و AMD و همینطور یک سند رفع خطا (دی باگ) بوده است. این رخنه صفحه پشتیبانی و بخشهایی از صفحه تایوانی گیگابایت را مختل کرد.

گروه باج گیر EXX فعالیتش را در سال ۲۰۱۸ تحت نام دیفری شروع کرد اما در سال ۲۰۲۰ تغییرنام داد و سازمانهای مهم و برجسته شامل دولت برزیل، دپارتمان حمل و نقل تگزاس و مخابرات دولتی اکوادور را هدف حمله قرار داد. تصور نمی رود که این گروه با گروه هکری REvil که به شرکت ایسر و شرکت کوانتا – تأمین کننده اپل- حمله کرده است، ارتباطی داشته باشد.

بر اساس گزارش انگجت، عجیب نیست که شرکتهای سازنده کامپیوتر شخصی با این حملات روبرو می شوند. این شرکتها نه تنها پول برای دادن باج دارند بلکه اسرار فناوری دارند که مایل هستند آنها را حفظ کنند. با این وجود سلسله حملاتی که به وقوع پیوسته اند، نگران کننده هستند. جدا از صدمه مالی کوتاه مدت، این نگرانی وجود دارد که حملات سایبری به درز اسرار تجاری منجر شود که صدمه بلندمدت خواهد داشت.
1400/05/19
15:00:39
0.0 / 5
1157
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد