هر اپلیكیشن اندرویدی ۳۹ لطمه پذیری امنیتی دارد

هر اپلیكیشن اندرویدی ۳۹ لطمه پذیری امنیتی دارد

طبق یافته های یک تحقیقات جدید، بیش از 60 درصد اپلیکیشن های اندرویدی لطمه پذیریهای امنیتی دارند که میانگین آنها در هر برنامه به 39 مورد می رسد.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، این آمار برمبنای اطلاعات ارائه شده از طرف شرکت اطلس وی پی ان و گزارش شرکت CyRCh است که امنیت ۳۳۳۵ اپلیکیشن رایگان و پولی در فروشگاه گوگل پلی را تا سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ مورد تحلیل و بررسی قرار دادند. این گزارش بسیار نگران کننده است برای اینکه مشکلات عظیمی را بارز می کند که کاربران گوشی های اندرویدی درباب امنیت تلفن هوشمندشان با آنها روبرو هستند.

این مشکل تنها مربوط به اپلیکیشن های رایگان و بازی نیست بلکه در همه برنامه ها به چشم می خورد و در اپلیکیشن های بانکی و پرداخت پول هم دیده می شود.

بررسی بخشهای مختلف نشان میدهد که بدترین آمار لطمه پذیریهای امنیتی با ۹۶ درصد مربوط به بازیهای رایگان پرطرفدار است و بعد از آن بازیهای پولی پرطرفدار قرار می گیرند و نکته قابل توجه این است که برخی از این حفره های امنیتی قدیمی هستند.

در این گزارش آمده است: در همه اپلیکیشنها ۳۱۳۷ لطمه پذیری در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ شناسایی شد که بیش از ۸۲ هزار بار در همه اپلیکیشن های اندرویدی دیده شد. مجموعا ۷۳ از این لطمه پذیریها برای اولین بار دو سال پیش گزارش شده بودند و در سه ماهه نخست سال میلادی جاری همچنان در اپلیکیشن های اندرویدی وجود داشتند.

اگرچه راحت است فقط به بازیها متمرکز شویم اما اپلیکیشن های آموزشی، بانکی و راندمان هم لطمه پذیریهای فراوانی دارند که قابل ترمیم هستند البته به شرطی که طراحان اهمیت دهند.

بر اساس گزارش زدنت، شرکت اطلس وی پی ان هشدار داد باتوجه به اینکه برنامه های موجود در گوگل پلی میلیون ها بار دانلود می شوند، ریسک امنیتی قابل توجهی برای کاربران اندروید ایجاد می کنند.
1400/05/04
21:13:11
0.0 / 5
1280
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد