ظرفیت شبكه پهن باند ایران ۳۰ درصد بالا رفت

ظرفیت شبكه پهن باند ایران ۳۰ درصد بالا رفت

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از افزایش ۳۰ درصدی ظرفیت شبکه پهن باند کشور آگاهی داد.


به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، توسعه شبکه های پهن باند دغدغه همه کشورهاست؛ بدین سبب همه کشورها به دنبال گسترش زیرساخت های پهن باند خود هستند. یکی از راه های کم هزینه برای توسعه پهن باند استفاده از شبکه سیار است، برای اینکه توسعه شبکه همراه نسبت به شبکه ثابت هزینه کمتری دارد؛ با این تفاوت که در توسعه پهن باند در شبکه سیار نیاز به منابع فرکانسی است که در دنیا محدودیت دارد.
ازطرفی این روزها شیوع ویروس کرونا ضرورت استفاده از ظرفیت های ارتباطی را بیشتر آشکار کرده است. صرف نظر از استفاده هایی که جنبه سرگرمی، یکی از شاخه های اصلی دیجیتالی شدن این است که بتوانیم از ابزارهای ارتباطی استفاده کاربردی نماییم. در روزهایی که کار مردم به شکل دورکاری انجام می شود، آموزش از راه مجازی و و بر بستر ارتباطی اینترنت صورت می گیرد، کسب وکارهایی هم که از ابتدا به ساکن در بستر مجازی بودند هم به شیوه مجازی خود ادامه می دهند، ضرورت افزایش پهن باند بیشتر آشکار می شود.
در این راستا حسین فلاح جوشقانی -رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- در توییتر نوشت: پروانه فرکانسی باند ۲۳۰۰ مگاهرتز برای اپراتورهای همراه اول و ایرانسل صادر شد. با نصب تجهیزات، ظرفیت شبکه پهن باند نسل ۴ موبایل کشور ۳۰ درصد افزایش خواهد یافت.
1400/04/19
18:59:03
0.0 / 5
1069
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد