در پی تصمیم پنتاگون

بزوس چند میلیارد دلار دیگر پولدارتر شد

بزوس چند میلیارد دلار دیگر پولدارتر شد

به گزارش بی بی سرور بعد از اعلام تصمیم لغو قرارداد رایانش ابری با مایکروسافت از جانب پنتاگون که به افزایش ارزش سهام آمازون منتهی شد، جف بزوس چند میلیارد دلار دیگر پولدارتر شد.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، بعد از اینکه وزارت دفاع آمریکا روز سه شنبه اعلام نمود قرارداد رایانش ابری با مایکروسافت را لغو می کند، ارزش سهام شرکت آمازون ۴.۷ درصد افزایش یافت و طبق شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، ۸.۴ میلیارد دلار به ثروت جف بزوس اضافه گردید و به رکورد ۲۱۱ میلیارد دلار رسید.

آخرین باری که فردی در رتبه بندی بلومبرگ به این میزان ثروت نزدیک شد، در ژانویه بود که ثروت ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا برای مدت کوتاهی به ۲۱۰ میلیارد دلار رسید.

این دو نفر در نیمه اول سال جاری درحال دست به دست کردن عنوان ثروتمندترین فرد جهان با یکدیگر بودند اما بزوس از اواسط مارس که ارزش سهام آمازون حدود ۲۰ درصد صعود کرد، این عنوان را حفظ نموده است.

افزایش قیمتهای سهام در ماههای اخیر ثروت گروهی از غولهای فناوری نظیر ماسک را بیشتر کرده است. وی دومین فرد ثروت بعد از بزوس قرار دارد که ارزش ثروتش با وجود افت ارزش سهام تسلا در روز سه شنبه به ۱۸۰.۸ میلیارد دلار رسید. برنارد آرنو که غول کالاهای لوکس فرانسوی است با ۱۶۸.۵ میلیارد دلار، در رتبه سوم قرار دارد.

بزوس ۵۷ ساله هفته جاری بعد از ۲۷ سال اداره آمازون از سمت مدیرعاملی این شرکت رسما کناره گیری کرد. وی همچنان ۱۱ درصد از این شرکت را در اختیار دارد و بعنوان رئیس هیات مدیره اجرایی خدمت می کند.

پنتاگون قرارداد رایانش ابری ۱۰ میلیارد دلاری را که در سال ۲۰۱۹ به مایکروسافت اعطا کرده بود بعد از سالها کشمکش میان دولت و برخی از بزرگترین شرکتهای فناوری آمریکایی بر سر این قرارداد لغو و اعلام نمود می خواهد کار را بین مایکروسافت و آمازون تقسیم کند.

مک کنزی اسکات، همسر سابق بزوس و پانزدهمین فرد ثروتمند جهان هم روز سه شنبه با افزایش ۲.۹ میلیارد دلاری ثروتش روبرو شد که جای ۲.۷ میلیارد دلاری که از آغاز سال جاری تابحال بخشیده بود را گرفت. این امر نشان داده است که برخی از میلیاردرها سریعتر از آنچه می بخشند، پول در می آورند.

منبع:

1400/04/18
22:33:45
0.0 / 5
1251
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد