دیدار مقامات آمریكا و روسیه درباب حملات باج افزاری

دیدار مقامات آمریكا و روسیه درباب حملات باج افزاری

بی بی سرور: در پی حملات باج افزاری به شرکتهای آمریکایی نظیر تازه ترین حمله ای که با تمرکز روی شرکت فناوری اطلاعات کاسیا انجام گرفت، مقامات بلندپایه آمریکا و روسیه هفته آتی دیدار و در این زمینه گفت و گو می کنند.



به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، جن ساکی، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید به خبرنگاران اعلام نمود ما انتظار داریم هفته آتی دیداری میان مقامات بلندپایه آمریکا و روسیه با موضوع حملات باج افزاری اجرا شود.

هکرها در حمله باج افزاری که روز جمعه انجام شد، اطلاعات صدها شرکت کوچک در سراسر جهان شامل شرکتهای بسیاری در آمریکا را به گروگان گرفتند. با این وجود شرکت کاسیا اعلام نمود آنها هیچ گاه تهدیدی برای زیرساخت حساس آمریکا نیستند.

این حمله سایبری تازه ترین مورد از سلسله حملاتی است که مقابل کسب وکارها انجام شده و اطلاعات باارزش آنها را در قبال دریافت ارز دیجیتالی گروگان گرفته است.

اگرچه حملات سایبری سالهاست که جریان دارند اما حملات اخیر افزایش چشمگیری داشته اند و شامل رخنه به سیستم شرکت کلونیال پایپ لاین – گرداننده بزرگترین شبکه سوخت رسانی در آمریکا – بودند که به مدت بیش از یک هفته به کمبود سوخت در کرانه شرقی این کشور منجر گردید.

جن ساکی اظهار داشت: پرزیدنت بایدن روز چهارشنبه با مقامات وزارت دفاع، وزارت خارجه، وزارت امنیت داخلی و جامعه اطلاعاتی بمنظور صحبت درباره حملات باج افزاری و تلاشهای آمریکا برای مقابله با آن دیدار خواهدنمود.

حمله ای که به مشتریان شرکت کاسیا انجام گرفته که خیلی از آنها فراهم کنندگان خدمات مدیریت شده هستند، تاثیر مشابه حمله باج افزاری به کلونیال پایپ لاین را بر آمریکا نداشته است. با این وجود اختلالات در کشورهای دیگر جدی بوده است. در سوئد شمار زیادی از ۸۰۰ شعبه سوپرمارکت زنجیره ای کوپ به سبب از کار افتادن صندوقهای پرداخت پول تعطیل شدند و همچنان پروسه احیا از این حمله را طی می کنند. البته سخنگوی این شرکت گفته است هم اکنون شمار فروشگاههای باز ما بیشتر از شعبات تعطیلست.

در نیوزیلند هم ۱۱ مدرسه و چندین مهدکودک هدف این حمله قرار گرفته اند.

دیده بان امنیت سایبری آلمان (بی اس آی) اعلام نمود از قربانی شدن سه فراهم کننده خدمات فناوری اطلاعات در آلمان در حمله باج افزاری اخیر باخبر است و سخنگوی این دیده بان برآورد کرد که صدها شرکت هدف قرار گرفته اند. با این وجود مواردی که در آلمان وجود دارند، مشکلی به جدیت سوئد ندارند.

بر اساس گزارش رویترز، هکرهایی که مسئولیت این حمله را پذیرفته اند خواهان دریافت ۷۰ میلیون دلار باج برای پس دادن اطلاعات همه شرکتها شده اند اما در مکالمات محرمانه ای که با یک کارشناس امنیت سایبری و رویترز داشته اند، برای پایین آوردن قیمت پیشنهادی خود ابراز تمایل کرده اند.





منبع:

1400/04/16
23:36:23
0.0 / 5
1247
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد