علیزاده:

وزارت ارتباطات دلیل قطعی اینترنت همزمان با قطعی برق را توضیح دهد

وزارت ارتباطات دلیل قطعی اینترنت همزمان با قطعی برق را توضیح دهد

بی بی سرور: یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس ضمن ابراز نگرانی از خشکسالی، تغییر اقلیم و کم آبی در ایران از دولت و دانشمندان خواست که تا ضمن فهم شرایط، راهکارهای خودرا برای حل مشکلات ارئه دهند.


علی اکبر علیزاده برمی در گفت و گو با ایسنا، در مورد کم آبی در نقاط مختلف ایران اظهار نمود: چند واقعیت را باید کنار یکدیگر بگذاریم. میزان بارندگی ایران در یک سال قبل در مقایسه با پنجاه سال قبل، کمتر شده است. در بعضی مناطق شاهد کاهش ۸۰ درصدی بارندگی هستیم. به طور متوسط کشور ما در یک سال قبل ۵۴ درصد کاهش بارندگی را تجربه کرده است.
نماینده مردم دامغان در مجلس یازدهم افزود: دومین مسئله گرم شدن هواست. دانشمندان جهان گرم شدن کره زمین را بحرانی جهانی می دانند اما در ایران به طور متوسط نسبت به سالهای قبل، ۱.۸ تا ۴ درجه هوا بالا رفته است. بدین سبب ما به دو بحران بی سابقه یعنی کم آبی و گرما مواجه هستیم. این دو بحران دست به دست هم دادند و قطعی آب در خیلی از شهرهای ایران را ممکن کردند. البته این مساله بر مسئله قطعی برق هم تأثیر می گذارد.
وی درباب علت قطعی مکرر برق اظهار داشت: دولت ما به برنامه ششم توسعه بخصوص در موضوع نیروگاه ها عمل نکرده است. دولت دوازدهم بدون اجازه مجلس، توافق پاریس که ذیل پیمان نامه سازمان ملل در تغییر اقلیم است، را پذیرفته است. بر طبق این توافق، موظف هستیم که از سوخت فسیلی کمتری استفاده نمائیم و این مساله برای کشور ما کمبود و قطعی برق را به همراه آورده است.
این عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس اظهار داشت: دولت باید از مردم بخواهد که صرف جویی کنند. از جانب دیگر باید دانشمندان را جمع کنند و از آنها راه حل بخواهند. دانشمندان می گویند که اقلیم زمین درحال تغییر است و نتیجه این تغییر اقلیم ناهماهنگی های گوناگون است. بعنوان مثال در ایران اواسط تابستان یک جا خشکسالی داریم و جای دیگر سیل. دانشمندان باید هر چه سریع تر ضمن فهم و توصیف وضعیت به راهکارهای کوتاه مدت میان مدت و طولانی مدت بپردزند.
نماینده مردم دامغان در مجلس ضعیف شدن آنتن های مرکزی و اینترنت را به قطعی برق بی ارتباط دانست و اظهار داشت: آنچه در آنتن ها تأثیر می گذارد، ربطی به قطعی برق ندارد چونکه دکل های آنتن باتری های شارژی دارد و در صورت قطعی مکرر و طولانی مدت برق موجب اختلال در برقراری می شود. قطعی برق ما مکرر است اما طولانی نیست. وزارت ارتباطات و اطلاعات باید پاسخ دهد که دقیقا به چه علتی اینترنت را قطع می کند؟ قطعی برق و اختلال در آنتن ها ارتباطی به قطعی برق ندارد.
منبع:

1400/04/15
13:12:24
0.0 / 5
1260
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد