آمازون به مدیرعامل جدیدش ۲۰۰ میلیون دلار سهام می دهد

آمازون به مدیرعامل جدیدش ۲۰۰ میلیون دلار سهام می دهد

به گزارش بی بی سرور شرکت آمازون می خواهد به اندی جاسی، مدیرعامل جدید خود سهامی به ارزش بیشتر از ۲۰۰ میلیون دلار اعطا کند که در مدت بیشتر از ۱۰ سال به وی واگذار خواهد شد.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، اندی جاسی ۵۳ ساله روز دوشنبه سکان هدایت آمازون را از جف بزوس، موسس این غول اینترنتی می گیرد و بزوس رئیس هیات مدیره آمازون خواهد ماند. جاسی در سال ۱۹۹۷ در آمازون استخدام شد و به سرعت بعنوان یک فرد مستعد توجه بزوس را به خود جلب کرد. وی پیش از این عهده دار مدیریت کسب و کار رایانش ابری سودآور آمازون در واحد خدمات وب آمازون (AWS) بود.

آمازون به رگولاتوری آمریکا اعلام نمود اعطای ۶۱ هزار سهم به اندی جاسی در مدت ۱۰ سال آینده را در پنجم ژوییه ثبت خواهد نمود. این تاریخی است که جاسی رسما جانشین جف بزوس می شود. این اولین تغییر مدیرعامل آمازون از زمان تاسیس این غول فروشنده اینترنتی در سال ۱۹۹۴ است. ارزش این سهام تا زمان آخر معاملات روز جمعه حدود ۲۱۴ میلیون دلار بود.

ارزش دقیق سهام به این بستگی خواهد داشت که در زمان اعطا شدن در سال های آینده در چه ارزشی معامله می شود و بدین سان جاسی تشویق می شود شرکتی را که حالا ۱.۷۷ تریلیون دلار ارزش دارد، رشد و توسعه دهد.

طبق اظهارنامه آمازون، حقوق پایه جاسی ۱۷۵ هزار دلار است. میانگین حقوق سالانه در آمازون سال قبل در بین کارمندان تمام وقت، نیمه وقت و موقت در سرتاسر جهان ۲۹ هزار و هفت دلار بود به جز بزوس که حقوق پایه ۸۱ هزار و ۸۴۰ دلار داشت. سهم قابل ملاحظه ای که بزوس در آمازون دارد، وی را ثروتمندترین فرد جهان ساخته است.

سهامی که به جاسی داده می شود در مقایسه با آنچه به مدیران عامل شرکتهای رقیب در صنعت فناوری داده شده است، همچنان کمتر است. برخی از کارشناسان از چنین برنامه های پرداختی انتقاد کرده اند چونکه به مدیران بدون در نظر گرفتن دستاوردهایی که برای شرکت داشته اند، پاداش می دهد.

بر اساس گزارش رویترز، آمازون می خواهد اعطای سالیانه دو بار سهام به جاسی را متوقف کرده و جدید ترین سهامی که به وی می دهد را جز پاداشی که به وی در سال های آتی تعلق می گیرد، حساب کند.

منبع:

1400/04/14
10:09:06
0.0 / 5
1040
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد