آذری جهرمی:

خروج كارخانه ITMC از ورشكستگی

خروج كارخانه ITMC از ورشكستگی

فارس وزیر ارتباطات و فناوری از خروج کارخانه آی تی ام اسی از ورطه ورشکستگی و بازسازی آن آگاهی داد و اظهار داشت: با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کارخانه نوآوری در محل سابق این کارخانه با تغییر ماموریت شروع به کار کرده است.


محمدجواد آذری جهرمی دوشنبه ۷ تیرماه در آیین افتتاح برخی از پروژه های ارتباطی فارس در شیراز، با اشاره به برگزاری جلسه ای با مدیران استان و بررسی زیرساخت ها، بیان کرد: جایگاه فارس در شاخص توسعه زیرساختی فارس در سال ۹۶ در کشور در رتبه ۲۱ تا ۲۳ بود.
او افزود: در این بازه زمانی ۱۱۰ هزار تلفن مشترک خانگی در انتظار تلفن ثابت بودند و در صورتیکه فارس ۸ درصد جمعیت کشور را در خود جای داده بود اما تنها۱۰ درصد درآمدهای حوزه ارتباطات در این استان بود و ظرفیت های لازم وجود نداشت.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلان اینکه بخش بزرگی از توسعه شبکه موبایل در فارس با حمایت شرکت همراه اول طی سه سال قبل انجام شد، عنوان کرد: همراه اول در فارس نزدیک به یکهزار و ۳۰۰ روستا را به تنهایی تحت پوشش قرار داد؛ توسعه شهری را انجام داد و بتازگی هم۲۰ سایت جدید در شهر صدرا به وجود آورده است.
آذری جهرمی افزود: امروز تنها ۴۳ هزار نفر از جمعیت روستایی معادل ۳ درصد جمعیت روستایی فارس تحت پوشش ارتباطی و اینترنتی قرار ندارند که برای تحت پوشش قرار گرفتن نیاز به۵۰ میلیارد تومان اعتبار دارند که آنرا تخصیص داده ایم.
او همین طور با اعلان اینکه تعهداتی برای توسعه تلفن های خانگی در مناطق شهری فارس همچون منطقه حسینی الهاشمی داشتیم که مسئله آن حل شده است، اظهار داشت: پوشش ارتباطی آزادراه شیراز اصفهان نیز که از پیشرفت بیش از ۹۰ درصدی برخوردارست با حمایت شرکت ایرانسل و همراه اول در دستور کار قرار گرفته است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود با اعلان اینکه سعی کردیم تا فارس را به جایگاه خود برگردانیم و امروز به لحاظ زیرساختی در شمار ۵ استان کشور قرار دارد، اظهار داشت: ترکیب مدیریتی جوان و فعال در فارس در زمینه ارتباطات مشغول به کار هستند.
آذری جهرمی اظهار داشت: بنا نیست که اگر یک مسئول در شهرستان نظر داشته باشد که برای جابجایی یک مدیر حوزه فنی بدون استدلال و دلیل فشار بیاورد و مدیر استانی هم در مقابل این فشار ایستادگی کند، زبان به انتقاد نابجا باز کنند؛ بنده از مدیران و زیر مجموعه وزارت ارتباطات حمایت می کنم، چونکه درخواست جابجایی مدیران حوزه فنی در بعضی استانها غیرمنطقی است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلان اینکه نمی توان وزارت ارتباطات در زمینه اقدامات را بعنوان یک وزارت سیاسی در نظر گرفت، اشاره کرد که در این مجموعه شایسته سالاری حاکم است.1400/04/07
23:19:49
0.0 / 5
1160
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد