ایرانداك منتشر كرد؛

۱۰ دانشگاه با بیشترین درخواست همانندجویی پایان نامه ها

۱۰ دانشگاه با بیشترین درخواست همانندجویی پایان نامه ها

بی بی سرور: پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات لیست 10 دانشگاه نخست دارای بیشترین درخواست همانندجویی پایان نامه ها و پیشنهاده ها را در 6 ماهه دوم سال 99 منتشر نمود.


به گزارش بی بی سرور به نقل از ایرانداک، دانشگاه های برگزیده در همانندجویی پایان نامه ها، رساله ها و پیشنهاده ها در شش ماهه دوم سال ۱۳۹۹ اعلام شدند. طبق قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی (مصوب سال ۱۳۹۶ مجلس شورای اسلامی) و بخشنامه اجرائی آن (مصوب سال ۱۳۹۸ هیئت وزیران)، همه دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مؤسسه های آموزش عالی، پژوهشی و فناوری کشور باید تمام متن پیشنهاده ها (پروپوزال ها) و پایان نامه ها و رساله های (پارساها) دانشجویان و دانش آموختگان تحصیلات تکمیلی خودرا که بدون طبقه بندی هستند، در سامانه های پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) همانندجویی و ثبت کنند. برای انجام این قانون، ایرانداک سامانه «همانندجو» را با پشتوانه بیش از پیش تمام متن بیش از ۳۷۰ هزار پارسا، ۸۸ هزار پیشنهاده، و ۲۶۵ هزار مقاله در دسترس همه دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور قرار داده که حالا نزدیک به ۴۲ هزار استاد و بیش از ۱۹۵ هزار دانشجو در آن عضو هستند. در بین مؤسسه های عضو این سامانه، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه تهران و دانشگاه خوارزمی رتبه های نخست تا سوم همانندجویی را در شش ماهه دوم سال ۱۳۹۹ به دست آورده اند. جدول زیر شمار درخواست های همانندجویی را برای ۱۰ دانشگاه نخست نشان میدهد.
ده دانشگاه نخست با بیشترین درخواست همانندجویی در شش ماهه دوم سال ۹۹
در بین نشریه های علمی عضو سامانه همانندجو نیز نشریه فقه و مبانی حقوق اسلامی، نشریه های دانشگاه جامع امام حسین (ع) و نشریه پژوهش های کاربردی روان شناختی رتبه های نخست تا سوم همانندجویی و همایش ملی پژوهش های نوین دانشگاهی در هنر معماری و عمران، کنگره ملی مهندسی عمران دانشگاه شیراز و کنگره ملی مهندسی عمران دانشگاه صنعتی سهند نیز در بین همایش های عضو سامانه، بالاترین رتبه همانندجویی را در شش ماهه دوم سال ۱۳۹۹ به دست آورده اند.


منبع:

1400/04/04
18:29:04
0.0 / 5
1118
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد