لطمه های عدم آگاهی كاربران از تهدیدات فضای مجازی

لطمه های عدم آگاهی كاربران از تهدیدات فضای مجازی

بی بی سرور: از با اهمیت ترین عوامل گرفتار شدن کاربران در دام مجرمان سایبری، آشنایی نداشتن آنها با تهدیدات و لطمه های فضای مجازی است و از ین جهت،  توجه به محورهای امنیت سایبری ضرورت امروز کاربران شمرده می شود.


به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، با در دسترس قرار گرفتن ابزارهایی چون وب سایت ها، بانکداری الکترونیک، شبکه های اجتماعی، بدیهی است که فضای سایبر، قابلیت ها و امکانات شگفت انگیزی ایجاد کرده است. اما همانند دیگر عناصر زندگی اجتماعی، این حوزه نیز از گزند سوءاستفاده و جرم، در امان نمانده است. فضای مجازی محدود به زمان و مکان نیست و محدودیت های انجام جرم در محیط فیزیکی را ندارد که این امر باعث شده از بروز جرائم نوین در امان نباشد.
امنیت سایبری دارای ابعاد مختلفی است که توجه به آنها می تواند بطور کلی امنیت کاربران را تضمین کرده و از آنها در مقابل مخاطرات موجود در فضای سایبر محافظت کرده و این مساله با بهره بردن از ابزارها و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری و با رعایت دستورالعمل ها و خط مشی سایبری میسر خواهد شد.
پلیس فتا هشدار می دهد که بررسی روند وقوع جرایم سایبری نشان گر این مساله است که کاربرانی طعمه جرایم سایبری می شوند که به محورهای امنیت سایبری توجه نداشته و تدابیر لازم در این خصوص را رعایت نمی کنند.
از طرفی اکنون نشت های اطلاعاتی که در کشور رخ می دهد بیشتر مربوط به آسیب پذیری از سهل انگاری های کوچکی است که با آموزش قابل پیشگیری خواهد بود. این در حالیست که در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور نیازمند قوانین جدی و به روز هستیم و این خلأ قانونی در زمینه امنیت سایبری نیز بمراتب پررنگ تر است.
کاربران برای حفظ امنیت خود در فضای مجازی، باید در ابتدا محورهای امنیت سایبری را خوب بشناسند و سپس نکات لازم در جهت تامین امنیت دستگاهها را با بازنگری تنظیمات امنیتی و حریم خصوصی و محافظت از داده ها با رعایت اصول نگهداری و اشتراک گذاری اطلاعات شخصی و توجه به نکات مهم در انجام تراکنش های بانکی، در حین استفاده از فضای مجازی مد نظر قرار دهند.
منبع:

1400/03/22
14:05:17
0.0 / 5
1006
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد