استخراج رمزارزها تعطیل شد؟

استخراج رمزارزها تعطیل شد؟

رییس جمهوری در حالی فعالیت استخراج رمزارزها را تا اختتام شهریورماه ممنوع اعلام نمود که با وجود اظهار نظرهای مسئولان حوزه انرژی درباب سهم استخراج در خاموشی های کشور، مسئولان حوزه بلاک چین و رمرزارز معتقدند این میزان استخراج نمی تواند نقش زیادی در خاموشی ها داشته باشد.


به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، حسن روحانی امروز درباره استخراج رمزارزها گفت: درباره رمزارزها هم بحث شده است که ۳۰۰ مگاوات بصورت مجاز و ۲۰۰۰ مگاوات بصورت بدون مجوز صرف می کنند و هر کسی چند ماینر گذاشته و برای خودش بیتکوین و رمزارز استخراج می کند. وزارت نیرو، وزارت ارتباطات و اطلاعات از امروز موظف می باشند که جلوی این اقدام را بگیرند و از امروز تا اختتام شهریورماه فعالیت استخراج رمزارز حتی برای آنها که مجاز بوده باید تعطیل شود.
این در حالیست که مسئولان بخش خصوصی و فعالان حوزه رمزارز معتقدند مصرف برق استخراج رمزارز در ایران، درمقایسه با تولید برق کشور قابل توجه نبوده و این که بخواهیم عدم مدیریت صحیح در صنعت برق را به این صنعت ارتباط دهیم، منصفانه نیست.
محمدرضا شرفی -رئیس کارگروه استخراج رمزارز انجمن بلاک چین ایران- قبل از این با انتقاد از مقایسه صنعت استخراج بیتکوین با مصرف خانگی، اظهار داشته بود: ذوب آهن اصفهان خیلی بیشتر از صنعت بیتکوین کشور برق مصرف می کند. استخراج بیتکوین هم صنعت است و باید با سایر صنایع قیاس شود، نه با مصارف غیرمرتبط. وزارت نیرو می تواند کارشناسی کند که قطع برق به چه دلیل بوده و نتایج آنرا اعلام نماید. در آن صورت مشخص می شود که این قطعی ها به سبب سوء مدیریت رخ داده و ارتباطی به سایر صنایع ندارد.
همین طور حمیدرضا صالحی -رییس کمیسیون انرژی اتاق تجاری ایران- در پاسخ به این که چه سهمی از خاموشی ها را می توان به استخراج کنندگان رمزارز نسبت داد، اظهار داشته بود: در بین عوامل کوتاه مدت اساسا می توان سهمی را به استخراج رمزارزها اختصاص داد اما میزان این سهم بسیار محدود است. برمبنای اعلام توانیر میزان بار مصرفی استخراج کنندگان رمزارز عددی بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ مگاوات است که قسمتی از آنرا مجازها و بخشی را غیرمجازها می سازند. حتی اگر اینطور محاسبه نماییم که برخی ماینرها کشف نشده و مثلا مصرف آنها به ۱۰۰۰ مگاوات نیز می رسد، باز هم در مقایسه با کمبود ۹۰۰۰ مگاواتی در شبکه نمی توان سهم اصلی را به آنها داد. وزارت نیرو اعلام نموده که فعالیت ماینرهای مجاز را متوقف کرده است اما با این وجود کمبودها جبران نمی گردد و بدین جهت باید به آنها سهمی داد اما نباید در این سهم اغراق کرد.1400/03/07
15:17:41
0.0 / 5
1269
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد