حاكمیت سایبری در خارج از كشور -۴۳

آلمان درباره جمع آوری اطلاعات كاربران از گوگل تحقیق می كند

آلمان درباره جمع آوری اطلاعات كاربران از گوگل تحقیق می كند

سازمان ناظر بر رقابت آلمان تحقیقاتی درباره سواستفاده از قدرت گوگل بر بازار و شیوه های جمع آوری و استفاده از اطلاعات کاربران شروع کرده است.به گزارش بی بی سرور به نقل از رویترز، سازمان ناظر بر آنتی تراست (ضدانحصار) آلمان تحقیقاتی درباره زیر مجموعه گوگل در آلمان و ایرلند و همینطور آلفابت (شرکت مادر آن) درباره سواستفاده از قدرتشان در بازار و شیوه کنترل اطلاعات شروع کرده است.
به گفته دفتر کارتل فدرال آلمان در این تحقیقات بررسی می شود آیا این شرکت ها در مورد شیوه استفاده از اطلاعات کاربران در طیف وسیعی از سرویسهای دیجیتال به آنها قدرت انتخاب می دهند یا خیر.
رالف برمر سخنگوی گوگل در اینباره می گوید: ما به افراد اجازه می دهیم به سادگی شیوه استفاده از اطلاعاتشان را کنترل کنند و همینطور استفاده از اطلاعات خصوصی را محدود می نماییم.
علاوه بر آن گوگل با تحقیقات سازمان مذکور همکاری می کند.
دفتر کارتل فدرال آلمان تابحال تحقیقات جدیدی درباره فیسبوک و آمازون انجام داده است.
این ناظر آنتی تراست درباره طیف وسیع سرویسهای دیجیتال گوگل از موتور جستجو گرفته تا یوتیوب، مپس، سیستم عامل اندروید و مرورگر کروم تحقیقاتی انجام می دهد تا مشخص شود این شرکت بر بازار سلطه دارد یا خیر.
آندریاس موند رئیس دفتر کارتل فدرال آلمان می گوید: مدل کسب و کار گوگل برپایه پردازش اطلاعات کاربرانش است. ما به دقت شرایط پردازش اطلاعات را بررسی می نماییم.


منبع:

1400/03/05
23:19:44
0.0 / 5
1245
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد